Skupinski ogledi

Informacije in prijave: T 01 548 42 82 E izobrazevanje@mao.si

Vodeni ogled razstav

Vodeni ogledi aktualnih razstav so priložnost, da vodstva prilagodimo znanju, zanimanju, starosti in drugim željam posamezne skupine. Potopite se v svet arhitekture, oblikovanja in fotografije ter spoznajte bogato dediščino kot tudi sodobno produkcijo domačih ter tujih arhitektov, oblikovalcev in fotografov.

 

Nalagam...

Arhitektura v živo

Arhitektura v živo so arhitekturni objekti in situ. Izbirate lahko med raznovrstnimi tematskimi potepi po zapuščini znamenitih arhitektov ter prelomnih zgodovinskih obdobjih, ki so pomembno zaznamovala osrednje mesto. Sprehodi po središču Ljubljane tako ponujajo vpogled v delo Jožeta Plečnika, enega najpomembnejših slovenskih arhitektov, občudujete lahko svobodni in lahkotni slog secesijskih stavb, iz preloma 19. in 20. stoletja ali pa moderno Ljubljano, ki so jo gradili arhitekti Edvard Ravnikar, Edo Mihevc, Milan Mihelič in Vinko Glanz ter njihovi sodelavci. Rečni ogled mesta z ladjico ponuja popolnoma novo perspektivo mesta – po Plečnikovi vodni osi, mimo prenovljenih ljubljanskih nabrežija, ki so prejela Evropsko nagrado za urbani javni prostor – pod mostovi Ljubljanice, se namreč obiskovalcu mesto odkrije v popolnoma drugačni podobi. Na pohajkovanju skozi mesto se nam pogosto pridružijo tudi avtorji arhitekti, oblikovalci, urbanisti in drugi strokovnjaki , ki so sodelovali pri snovanju in nastajanju predstavljenih projektov.

 

Nalagam...

Stavbna zgodovina gradu

Grad Fužine, kjer domuje MAO, so v sredini 16. stoletja sezidali člani rodbine Khisl. Razgibana stavbna zgodovina gradu, daje poseben pečat muzejskim razstavam, ter obenem podaja pripoved, skozi katero vas pospremimo na vodenem ogledu po zgodovini gradu Fužine. V svojih začetkih je grad dokazoval bogastvo, ugled in politično moč njegovih prvih lastnikov, že ob koncu 16. stoletja in v kasnejših obdobjih pa je večkrat zamenjal lastnike, kar se je odražalo tudi v stavbni strukturi. Pomembno dopolnitev predstavlja hidroelektrarna, ki so jo gradu prizidali konec 19. stoletja za potrebe vevške papirnice. Elektrarna deluje še danes in je svojevrstna tehniška znamenitost. Grad Fužine je bil leta 1984 razglašen za kulturni spomenik, od leta 1990 pa je namenjen muzejski dejavnosti MAO.

 

Nalagam...
Skip to content