Giodani Peter / MAO

Future Architecture

Matchmaking Conference 2017

16.2.-18.2.2017

Na odprti poziv platforme Future Architecture za leto 2017 se je prijavilo 594 mladih ustvarjalcev iz 56 držav, in sicer s 337 projekti, v okviru katerih poskušajo najti odgovor na vprašanje, kateri dejavniki bodo vplivali na razvoj arhitekture v prihodnosti. Nove ideje, ki so jih prispevali arhitekti, oblikovalci, umetniki in kuratorji, služijo kot podlaga za identifikacijo in odpiranje širokega nabora izzivov za arhitekturo prihodnosti, od ponovnega razmisleka o načinu poučevanja na področju oblikovanja in novih pristopov k revitalizaciji zapuščenih stavb in tovarn pa vse do vzpostavitve novih modelov, kot je shema pravične gradnje. Ti predlogi se postavljajo ob bok trenutnim uveljavljenim idejam in teorijam na področju arhitekture, njihov namen pa je oblikovati alternativno estetsko senzibilnost in sistem vrednot.

Na spoznavni konferenci bo 25 na pozivu za ideje izbranih avtorjev iz celega sveta javnosti ter članom platforme predstavilo svoje vizije, ideje, možne težave in potencialne rešitve; med izbranimi sta dva avtorja tudi Slovenca. Na podlagi vizij in idej o prihodnosti arhitekture se bodo izbrani avtorji povezali s člani platforme ter skupaj začeli ustvarjati program platforme 2017. Konferenca pa bo postregla tudi s predavanji inovativnih mislecev.

1. dan
Četrtek, 16. februar

12.30 - 14.00 Registracija
13.00 - 14.00

Predstavitev 5 finalistov Nagrade Evropske Unije za sodobno arhitekturo Mies van der Rohe Award 2017
Anna Ramos, Mies van der Rohe Foundation, Barcelona
Hughes Becquart, European Comission, Generalni direktorat Izobraževanje in kultura
Matevž Čelik, MAO

 Future Architecture Matchmaking Conference Uvod

14.30 - 14.40 Matevž Čelik, MAO
14.40 - 14.50 Hughes Becquart, European Comission, Generalni direktorat Izobraževanje in kultura
Kaj nas uči Future Architecture (moderator:  Matevž Čelik, MAO)
14.50 - 15.10 The European Dream
Guerilla Architects, Berlin / London
15.10 - 15.30 Air Profit and Dwell 
Estrela Neves, Porto
15.30 - 15.50 I would prefer not to
Miloš Kosec, Ljubljana / London
15.50 - 16.10 Publishing a Post-Colonial Magazine 
Léopold Lambert, Paris
16.10 - 16.30 Odmor
Brati nove modele (moderatorka: Silke Neuman, Bureau N)
16.30 - 17.00 Archifutures - nov model založništva
Ethel Baraona, Cesar Reyes, dpr-Barcelona, Sophie Lovell, &beyond
17.00 - 17.30 Predavanje o oblikovalskih in arhitekturnih publikah
Nick Axel, namestnik urednika e-flux Architecture
17.30 - 18.00 Mies nagrada in Future Architecture
Anna Ramos, Mies van der Rohe Foundation, Barcelona
18.00 - 18.45 Razprava: Ethel Baraona, Cesar Reyes, Sophie Lovell, Anna Ramos, Matevž Čelik


2. dan
Petek, 17. februar

9.00 - 9.30 Registracija
Uvod
9.30 - 9.45 Boštjan Vuga, MAO, predsednik sveta MAO
9.45 - 10.30 Future Architecture posebni gost
10.30 - 11.00 Razprava
11.00 - 11.15 Odmor
Zdravljenje motenj
11.15 - 11.30 The Architecture (an Archaeology) of a Post—Nation
 Office And Synonyms, Eindhoven 
11.30 - 11.45 No-Man’s-Land
José Tomás Pérez Valle, Santiago de Chile
11.45 - 12.00 Assembling Narratives
Danai Toursoglou Papalexandridou, Thessaloniki
12.00 - 12.15 Return to Zion
Lucia Tahan, Madrid
12.15 - 12.30 Humid Europe
Giuditta Vendrame, Eindhoven
12.30 - 12.45 Office of Displaced Designers (ODD)
Office of Displaced Designers, Mytilene, Lesvos
12.45 - 13.00 Modulor,s Bastard Children
GAS – Grupo Arquitecture Subalterna, Madrid / London
13.00 - 14.15 Odmor za kosilo
Pripravljeno za ponovno uporabo
14.15 - 14.30 Urban Homework for Europe
Adriana Pablos Llona, Madrid 
14.30 - 14.45 Dissolving Futures
Paul Landon, Montreal / Helsinki 
14.45 - 15.00 Hidden Architecture
Alberto Martinez Garcia, Hector Rivera Bajo, Madrid / New York
15.00 - 15.15 Activate Modern Ruins
Dimitris Grozopoulos, Effie Kasimati, Fani Kostourou, London
15.15 - 15.30 City Patch
Studio NO, Wrocław 
15.30 - 15.45 Archipelago Lab
Pedro Pitarch, Madrid
15.45 - 16.00 Culture Territories
Culture Territories Association, Warsaw
16.00 - 16.15 Odmor
Novi modeli, nove strategije
16.15 - 16.30 Proxima Utopia
Selim Projects, Helsinki  
16.30 - 16.45 Space in Time
BNGRT, Karlsruhe
16.45 - 17.00 Designing a Curriculum
Marija Marić and Damjan Kokalevski, Zurich
17.00 - 17.15 Urban Arcadia
 FAKT, Berlin
17.15 - 17.30 Fair Building
Institute of Design Kielce, Kielce
17.30 - 17.45 The Invisible Blanket
SibilaSoon, Vienna
17.45 - 18.30 Zaključna razprava

3. dan
Sobota, 18. februar

Zaprto za javnost.

Izbrani sodelujoči: Adriana Pablos Llona (Španija) Urban homework for Europe I Alberto Martinez Garcia, Hector Rivera Bajo (Španija) Hidden Architecture I Bika Rebek, Matt Choot (Avstrija) The Invisible Blanket I Culture Territories Association (Łukasz Pałczyński, Agnieszka Kołacińska, Jakub Andrzejewski, Hania Raniszewska, Natalia Kobylińska, Adrian Krężlik) (Poljska) Culture Territories I DRRlab (Shareen Elnaschie, Kimberly Pelkofsky) (VB) Office of Displaced Designers (ODD) I Dimitris Grozopoulos, Effie Kasimati, Fani Kostourou (VB)  Activate Modern Ruins! I Dominika Janicka (Poljska) Fair Building I FAKT (Nemčija) Urban Arcadia I Florian Bengert (Nemčija) Space in Time I Giuditta Vendrame (The Netherlands) with Humid Europe I Grupo De Arquitectura Subalterna (Španija) Modulor´s Bastard Children I Jasmina Cibic (Slovenija / VB) Spielraum I José Tomás Pérez Valle (Čile) No-Man's-Land I Lucia Tahan (Španija) Return to Zion I Marija Marić, Damjan Kokalevski (Švica) Designing a Curriculum I Mika Savela and Henrik Drufva (Finska) Proxima Utopia I Miloš Kosec (Slovenija / VB) I Would Prefer Not to I Paul Landon (Kanada) Dissolving Futures I Pedro Pitarch (Španija) Archipelago Lab I Studio NO (Magda Szwajcowska, Michał Majewski) (Poljska) City Patch I Filipe Estrela & Sara Neves (Portugalska) Air Profit and Dwell I Guerilla Architects (VB) The European Dream I Léopold Lambert (Francija) Publishing a Post-Colonial Magazine I Paolo Patelli (Nizozemska) The Architecture (an Archaeology) of a Post—Nation I Danai Toursoglou Papalexandridou (Grčija) Assembling Narratives

Več>>

Lokacija

MAO
Pot na Fužine 2
Ljubljana

Vstopnina

Vstop je brezplačen.
Obvezna je prijava na infobio(at)mao.si.
Ob prijavi navedite, kateri dan konference bi želeli obiskati.
Konferenca bo potekala v angleškem jeziku.

Organizacija

MAO
Pridržujemo si pravico do spremembe programa.